Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA SUWALSZCZYŹNIE

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Noclegi Suwalszczyzna Mazury Garbate Pojezierze Augustowskie Wigierski Park Narodowy Suwałki i okolica Ziemia Sejneńska Suwalski Park Krajobrazowy
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

AKTYWNIE  

Strona Główna » Szlaki Kajakowe - Spływ Czarną Hańczą

Spływ Czarną Hańczą

Spływ na Czarnej Hańczy rozpoczyna się od Jeziora Wigry i kończy się na połączeniu z Kanałem Augustowskim. By pokonać tę trasę trzeba zarezerwować od 3 do 5 dni - w zależności od tempa wiosłowania i liczby przerw na odpoczynek.  Trasę spływu można połączyć z żeglugą po Kanale Augustowskim kierując się do Augustowa, lub w stronę Niemna - na wschód.

Czarna Hańcza jest największą rzeką Suwalszczyzny przepływającą przez unikalny krajobraz wzgórz polodowcowych, pól, łąk i lasów. Swój bieg rozpoczyna z najgłębszego w Polsce jeziora Hańcza (108,5 m). Jej nurt jest na początku wartki, a koryto leży w głębokich dolinach. Rzeka przed miastem Suwałki - zwalnia. Takim leniwym sposobem łączy się z jeziorem Wigry.
Rzeka zasila swoimi wodami Kanał Augustowski i dociera do Niemna na Litwie.

  © 2013-2013 Suwalszczyzna.eu
Suwalszczyzna.Eu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn. „Spiżarnia u Paca – promocja twórczości, rzemiosła i kuchni suwalskiej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.