Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA SUWALSZCZYŹNIE

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Noclegi Suwalszczyzna Mazury Garbate Pojezierze Augustowskie Wigierski Park Narodowy Suwałki i okolica Ziemia Sejneńska Suwalski Park Krajobrazowy
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

AKTYWNIE  

Strona Główna » Imprezy na Suwalszczyźnie - Ogólnopolski Rajd Narciarski - Wędrówki Północy

Ogólnopolski Rajd Narciarski - Wędrówki Północy

Rajd Narciarski "WĘDRÓWKI PÓŁNOCY" jest jedną z najstarszych cyklicznych imprez narciarstwa biegowego w Polsce. Rajd jest organizowany  przez Oddział PTTK w Suwałkach podczas ferii zimowych (styczeń/luty).

Miejsca i szlaki rajdu są zmienne. Przebiegają przez Suwalszczyznę, Mazury Garbate i Litwę. Trasy są dopasowane do umiejętności narciarzy i każdy może znaleźć coś dla siebie. Długość odcinków dziennych to zazwyczaj 15 -20 km. Noclegi są organizowane w gospodarstwach agroturystycznych na szlakach.

Rajd skierowany jest do wszystkich - aktywnych narciarzy, rodzin z dziećmi oraz do dzieci i młodzieży. W imprezie zazwyczaj bierze udział około 200 osób. Na trasie przeprowadzane jest szkolenie zakończone uzyskaniem uprawnień Przodownika Turystyki Narciarskiej.

Rajd jest imprezą kwalifikowaną, wymagającą od uczestników odpowiedniego sprzętu i wyposażenia oraz sprawności fizycznej. Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu - po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.  W rajdzie mogą brać udział drużyny zorganizowane oraz turyści indywidualni. Osoby niepełnoletnie biorą udział w rajdzie wyłącznie pod opieką i na odpowiedzialność rodziców lub prawnych opiekunów.  Ilość miejsc na poszczególnych trasach jest ograniczona.

ARTYKUŁY O REGIONIE


  © 2013-2013 Suwalszczyzna.eu
Suwalszczyzna.Eu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn. „Spiżarnia u Paca – promocja twórczości, rzemiosła i kuchni suwalskiej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.