Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA SUWALSZCZYŹNIE

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Noclegi Suwalszczyzna Mazury Garbate Pojezierze Augustowskie Wigierski Park Narodowy Suwałki i okolica Ziemia Sejneńska Suwalski Park Krajobrazowy
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

AKTYWNIE  

Strona Główna » Imprezy na Suwalszczyźnie
   
Festiwal Sera

Impreza plenerowa, mająca na celu promowanie sera podpuszczkowego Wiżajny oraz innych produktów tradycyjnych i regionalnych, wytwarzanych przez producentów powiatu suwalskiego.
Festyn „Na Przeroskim Rynku”

Impreza typu festynowego trwająca od 13.00 do 24.00, zakończona zabawą ludową. Wcześniej występy zespołów ludowych z Przerośli, konkursy dla publiczności, stragany, atrakcje dla dzieci.
Festyn w Filipowie

Impreza o charakterze masowym dla mieszkańców gminy oraz wszystkich chętnych.
Filharmonia Aukso

Różnorodne koncerty muzyki poważnej. Co roku nowy program. Kontakt z najwyższej jakości sztuką oraz edukacją artystyczną w pięknych plenerach i zabytkowych obiektach regionu.
Jarmark Wigierski

Jarmark Wigierski to projekt inspirowany kulturą tradycyjną, którego celem jest stymulacja rozwoju ekonomicznego, społecznego, objętych nim regionów. Promocja wystawców, walorów przyrodniczych.
Konkurs: Haft gobelinowy i krzyżykowy

W konkursie biorą udział osoby, które wykonują obrazy techniką gobelinową i krzyżykową. Ciekawostką jest to, iż mieszkańcy gminy oraz chętni głosują na wybrany obraz tym samym przyznając mu nagrodę.
Lato nad Rospudą

Rozrywkowa impreza masowa, w której oprócz ludowych zespołów występują gwiazdy muzyki pop.
Święto Chleba

Dożynki parafialno – gminne. Festyn, na którym występują zespoły folklorystyczne, wystawy i konkursy wieńców dożynkowych, jarmark, atrakcje dla dzieci i zabawa do północy.
Święto Siei

Święto Siei dąży do utrwalenia tradycji kulinarnych regionu. Promocja lokalnych wystawców, prezentujących zdrową żywność ekologiczną, przekazywanie informacji dot. zdrowego odżywiania.
Majówka Wigierska

Impreza kilkudniowa rozpoczynająca sezon wypoczynkowy nad Wigrami. Majówka jest świętem lokalnych tradycji twórczych i kulinarnych – artystów, rzemieślników, gospodyń.
Noc Świętojańska nad Rospudą

Odtworzenie tradycji nocy świętojańskiej. Występują zespoły ludowe z powiatu suwalskiego śpiewające pieśni ludowe. Wspólna zabawa przy ognisku i muzyce.
Ogólnopolski Rajd Narciarski - Wędrówki Północy

Coroczna impreza organizowana przez Oddział PTTK w Suwałkach. Rajd obejmuje przejazd kilkoma trasami po Suwalszczyźnie, a także trasy za granicą Polski - na Litwie
Palinocka

Interdyscyplinarna impreza, w której oprócz tradycyjnego obrzędu świętojańskiego odbywają się koncerty zespołów z różnych gatunków muzycznych (ludowe, folk, muzyka alternatywna, elektroniczna).
Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej

Zespoły ludowe śpiewają najstarsze pieśni o Męce Pańskiej - te, których obecnie nie śpiewa się już na mszach świętych.
Poezja Jana Pawła II

Konkurs recytatorski dla miłośników poezji. W konkursie bierze udział młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.
Powiatowe Spotkania Zespołów

Spotkania zespołów ludowych z terenu powiatu suwalskiego, śpiewających przy krzyżu przydrożnym pieśni majowe, poprzedzone mszą polową i poświęceniem pól z zachowaniem tradycji.
Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Zespoły ludowe z terenu powiatu suwalskiego przedstawiają obrzędy oraz śpiewają kolędy i pastorałki związane z tradycją Bożego Narodzenia.
Przyjechało wesele, wesele…

Wesele to impreza wielodyscyplinarna. Odbywają się koncerty zespołów i kapel ludowych odgrywających obrzęd wesela. Towarzyszą temu liczne atrakcje, konkursy, koncerty, wystawy.
Rospuda Off Road Music

Interdyscyplinarna impreza, na której oprócz warsztatów muzycznych odbywają się koncerty zespołów z Polski oraz sąsiadujących z Polską krajów europejskich.
Smolnicka Anka

Impreza plenerowa odbywająca się z okazji odpustu w parafii pw. Św. Anny w Smolnikach. Towarzyszą koncerty zróżnicowanych gatunków muzycznych, liczne konkursy, zabawa taneczna.
Spotkajmy się na Św. Jakuba

Cykliczna impreza odbywająca się w lipcu. Wspólna zabawa - konkursy, muzyka dla wszystkich.
Spotkania na Pograniczu

Międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Występują zespoły z sąsiednich państw oraz zespoły polskie, odbywa się jarmark twórczości ludowej, atrakcje i zabawa dla dzieci i zabawa disco–polo do północy.
Suwałki Blues FestiwalSuwałki Blues Festiwal

Impreza, która posiada już własną rozpoznawalną markę. Co roku do Suwałk przyjeżdżają w lipcu gwiazdy muzyki bluesowej i rocka, by zagrać koncerty na wielu scenach w mieście.
Z wizytą u Paca – Powiatowe Święto Plonów

Impreza plenerowa o charakterze festynu. W stałym programie imprezy: podziękowanie władz powiatu za zbiór plonów, wręczenie wyróżnień za osiągnięcia w rolnictwie, kiermasz tradycyjnych produktów spożywczych
ATRAKCJE | MIEJSCOWOŚCI | JEZIORA I RZEKI | IMPREZY CYKLICZNE
  © 2013-2013 Suwalszczyzna.eu
Suwalszczyzna.Eu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn. „Spiżarnia u Paca – promocja twórczości, rzemiosła i kuchni suwalskiej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.