Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.

NOCLEGI NA SUWALSZCZYŹNIE

Wybierz region turystyczny klikając na mapę
Noclegi Suwalszczyzna Mazury Garbate Pojezierze Augustowskie Wigierski Park Narodowy Suwałki i okolica Ziemia Sejneńska Suwalski Park Krajobrazowy
Kategorie Specjalne Wypoczynku:

AKTYWNIE  

Kanał Augustowski

Kanał Augustowski to unikatowa droga wodna. Dziś określa się go jako cud XIX-wiecznej techniki. Wybudowany został w latach 1824-1839. Jego długość to 102 kilometry, z czego 80 kilometrów znajduje się po stronie polskiej. Kanał łączy Wisłę i Niemen. 

Kanał augustowski składa się m.in. z 18 śluz, które zostały wybudowane, aby zniwelować 54-metrową różnicę wysokości wód. Najlepiej zachowała się śluza w Przewięzi, popularnej miejscowości letniskowej na ziemi augustowskiej. Śluza łączy jezioro Białe ze Studzienicznym. Warto odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć, jak działa mechanizm tego urządzenia hydrotechnicznego.

Kanał augutsowski jest dziś atrakcyjnym szlakiem wodnym, który w całości można pokonać kajakiem lub częściowo statkiem. 

  © 2013-2013 Suwalszczyzna.eu
Suwalszczyzna.Eu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn. „Spiżarnia u Paca – promocja twórczości, rzemiosła i kuchni suwalskiej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.