Pobierz Flash Player aby wyświetlić baner.
Strona Główna | OFERTA -DOMY I DOMKI -Suwalski Park Krajobrazowy

Gospodarstwo agroturystyczne Fornecja

kategoria: DOMY I DOMKI
region:  Suwalski Park Krajobrazowy

16-411 Szypliszki, Fornetka 20

Telefon  (87)-565-33-81, 602-170-555
Dzwoniąc powołaj się na portal Suwalszczyzna.eu
Kontakt e-mail fornetka20suwalki@gmail.com     Dodaj do schowkaDodaj do schowka
www http://fornecja.cba.pl/


» ZDJĘCIA OBIEKTU «

noclegi Suwalszczyzna noclegi Suwalszczyzna noclegi Suwalszczyzna noclegi Suwalszczyzna noclegi Suwalszczyzna noclegi Suwalszczyzna

» POGODA W REGIONIE «

Pogoda Suwałki z serwisu

» W POBLIŻU «

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
W zimie 399 zł/weekend domek - 12 km do 8 stoków narciarskich z naśnieżaniem, wyciągami i oświetleniem. Parking bezpłatny.
 noclegi do 8 osób 49.00  zł/doba/osoba - można przywieść zwierzęta (cały teren jest bezpieczny i ogrodzony), Obszar Chroniony NATURA 2000
Nie stosujemy dodatkowych kosztów. Drewno na ogniska gratis. Aktualnie Rezerwujemy terminy wypoczynku na wiosnę i lato 2013 roku. Zapraszamy.

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Suwalszczyzna - 7 Najwyższy w Europie biologiczny wskaźnik czystości powietrza,"Zielona Płuca Polski", "Kraina jak Baśń".

Miejsce urodzenia Autorki "Roty" Marii Konopnickiej, Malarza Alfreda Wierusza Kowalskiego oraz  zdobywcy Oskara, światowej sławy Reżysera Andrzeja Wajdy.

"Fornecja" (1823 rok założenia wsi)
 - to malutkie gospodarstwo agroturystyczne, w którym od czasu do czasu przebywają gąski, kurki i owieczki. Nie brakuje tu, pod naszym gościnnym dachem, miejsca dla osób przyjezdnych i ich czworonożnych przyjaciół.
 Dom jest wyremontowany, parterowy, drewniany. Podzielony jest na dwie równe połowy. W sumie liczy sobie 3 wyposażone w wygodne meble pokoje, ogrzewane piecami kaflowymi. Jeden z pokoi (różowy- dziecięcy) ma wielkie łoże, łóżeczko ze szczebelkami, fotel, lampkę i szafkę z przewijakiem. Płytotekę bajek i moc zabawek. Nastrój wypoczynku i zasypiania można osiągnąć poprzez drewniane okiennice i rolety z moskitierami.
Drugi duży pokój (morelowy - dzienny), wypoczynkowo- obiadowy. Posiada wielką rogówkę, duży owalny stół z krzesłami, 2 bujane fotele, szafę, komodę, telewizor. Trzeci duży pokój (zielony - południowy) z wielkim łożem to pokój relaksacyjny.
W domu jest mała kuchnia z kaflową i gazową płytą. Są kompletne nakrycia, sztućce, garnuszki, czajniki, piekarniki i duża lodówka. Łazienka z podgrzewaną podłogą i dużym oknem, wyposażona jest w umywalkę, wielki prysznic i WC. Zawsze jest ciepła bieżąca woda ze studni głębinowej. Świeża pościel utuli Was do głębokiego snu.
Przy domu od strony południowej jest osłonięta winoroślą wygodna drewniana, umeblowana altana. Z której rozpościera się widok na zarybione jezioro i malownicze pagórki, które są pastwiskiem dla klaczy i ich źrebiąt, krów i cieląt. Na niebie licznie kołują bociany, przelatują żurawie, jaskółki, szpaki, kukułki, jastrzębie, czaple. Na łące za drogą pasą się sarny z młodymi.
Całość siedliska 0,5 ha jest starannie i szczelnie ogrodzona siatką na fundamencie i drewnianym płotem. Rośnie soczyście trawa, sadek, sosny, świerki, modrzewie, dąb, klony, brzozy, jarzębiny i jaśmin. To bardzo duży Obszar Chroniony NATURA 2000, naocznie widać bioróżnorodność, cykają świerszcze, rechocą w jeziorze żaby- po prostu nie ma nudy.
Uprawiamy duży warzywnik, z którego mogą bezpłatnie korzystać Goście.
Bez problemu można zaparkować 2 samochody. Przy domu jest grill, palenisko na ognisko. Jest duża piaskownica, trampolina, duża i mała huśtawka, wygodne ergonomiczne leżaki, hamak,      3 rowery(1 rower z fotelikiem dla dziecka do 20 kg) i kajak z kompletem kapoków.

To nie pięciogwiazdkowy pensjonat A, Ę, a normalne, przesympatyczne miejsce do regeneracji sił, nabrania witalności oraz odpoczynku. 
Jeżeli przyjedziesz do Suwałk komunikacją PKP, czy PKS jednorazowo za opłatą 40 zł (20 km od Suwałk), odbiorę z dworca i zawiozę z bagażem do Fornecji.

Nie czekaj, zadzwoń już dziś, ustal szczegóły i zarezerwuj swój wypoczynek.

» MAPA I DODATKOWE OPISY  «

Położenie Fornecji:

 • Wieś Fornetka - 20 km od Suwałk w kierunku na Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię i Rosję Sankt Petersburg. 
 • Staranne zabudowania są w znacznych odległościach od siebie, więc sąsiedztwo nie jest uciążliwe.
 • W odległości 25 m od domu jest zarybione sąsiedzkie jeziorko. Vis, a vis altany od strony południowej. Karpie wyskakują z pluskiem jak do zdjęć. Nie ma tam szuwarów, ani komarów. Lazur. Lustrzane odbicie Słońca, obłoków. W nocy jest odkrytą tajemnicą poświaty Księżyca. Amfiteatrem żabich koncertów Kumaka Zielonego.
 • Wieś jest mało zaludniona, niezwykle malowniczo położona na wysokości 240 m n.p.m z przepiękną panoramą łąk, pól uprawnych, jezior i starego lasu. To kraina bocianów, na styku Suwalskiego Parku Krajobrazowego 7km oraz Wigierskiego Parku Narodowego 6km. 
 • W odległości 3,5 km znajduje się Gmina Szypliszki gdzie są: 3 restauracje - 2 czynne przez 24 h/12 miesięcy (świeże i bardzo smaczne potrawy można wykupić bez napiwków), są sklepy, Bank, ośrodek zdrowia, stomatolog, kantory wymiany walut - bo stąd już tylko 8 km na Litwę -trasa tranzytowa do Wilna i Kowna. Jest stacja paliw, straż pożarna, policja, posterunek energetyczny, siedziba zespołu regionalnego.
 • Przestrzeń między drogą, Gminą, a wsią Fornetka dzieli stary 100 letni duży las, po którym wędrują dziki, sarny, łosie, wilki.
 • Plaża w odległości 1,5 km,  jest szeroka, piaszczysta z bardzo długą płycizną. Zlokalizowana nad najdłuższym jeziorem Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego o nazwie "Szelment Wielki". W czasie upałów można schronić się pod konarami starych wierzb, klonów i olch. Wieś Fornetka, Jeziora i okolica jest objęta Programem Obszarów Chronionych NATURA 2000.
 • To obszar żerowania jednego z najmniejszych "braci mniejszych " - Nietoperza Nocka Łydkowłosego.

» ATRAKCJE W OKOLICY «

 • Suwalski Park Krajobrazowy:
 • ścieżki i szlaki krajoznawcze piesze i rowerowe na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego,
 • punkty widokowe w Smolnikach,
 • wiszące torfowiska nad jeziorem Jaczno,
 • najgłębsze polskie jezioro Hańcza,
 • Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą, Głazowisko Łopuchowskie, Głazowisko Rutka,
 • rzeki Czarna Hańcza, Szeszupa, Jacznówka,
 • wisząca dolina Gaciska,
 • drewniany młyn w Udziejku,
 • stary młyn wodny w miejscowości Jaczne,
 • Góra Zamkowa, Cisowa, Kościelna, Jesionowa,
 • molenna staroobrzadowców w Wodziłkach,
 • punkt widokowy w Turtulu na Suwalski Park Krajobrazowy,
 • wyciągi narciarski Szelment na Górze Jesionowej,
 • cmentarzysko Jaćwingów w Szwajcarii,
 • mosty kolejowe w Stańczykach i Kiepojciach,
 • pozostałości Pałacu Paca w Dowspudzie,
 • wielki całosezonowy sklep ze starociami i regionalnymi produktami spożywczymi.© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego Suwalszczyzna.eu jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

  © 2013-2013 Suwalszczyzna.eu
Suwalszczyzna.Eu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie Projekt pn. „Spiżarnia u Paca – promocja twórczości, rzemiosła i kuchni suwalskiej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.